I v dnešní době počítačové je třeba zapsat občas něco rukou. Jak se říká, papír snese všechno, počítače často ne :-). Čím píšete vy, když už píšete?
Rukou moc psát neumím, ani na klávesnici mi to moc nejde (mnoho překlepů). Když však například zavolá zákazník, je třeba si něco rychle poznamenat. V takovém případě beru do ruky svůj psací nástroj.
Nemám žádný speciální. Vezmu, co je po ruce. Většinou jsou to nějaké reklamní propisky. Různé propisky, pokud píší, píší různě. Některé kloužou jako po ledě, jiné drhnou. Mají různé barvy inkoustů a různé šířky stopy. Žádná neposkytuje bůh ví jaký komfort psaní. Propisky brát, ale nepsat s nimi :-).
V práci píši nejčastěji pomocí lihovek. Velikost stopy 0.3mm, písmo jen tak nezmizí.
Používám elektrikářské fixy ještě z minulého zaměstnání (přes pět let staré) a stále ještě píší jako nové. Výhodou je, že všechny píší stejně, mají stejný hrot, a stejně kloužou po papíře. A také s nimi lze psát i na jiné povrchy.
Domů jsem si chtěl několikrát pořídit plnící pero. Skutečné ocelové pero s inkoustem. Možná bych i potom začal psát, bylo-li by co. Jsou velmi krásné a také velmi drahé.
Nakonec jsem zjistil, že doma mám nejvíce poznámek napsaných obyčejnou tužkou. Tyhle na fotce mám snad ještě ze základky. Stopa tužky se sice časem vytrácí (ale smlouvy takto nepodepisuji), na druhou stranu je to velmi levný a spolehlivý psací nástroj. Když se zlomí, snadno se nožem ořeže. Když se nějaký náčrtek na papíře nepovede, mazací pryž grafit z papíru odstraní.
Náčrtky tužkou používám při konfigurací sítě a jednoduššího routování. Dokonce, na místo překreslování v Dia, ten náčrtek nascanuji a vložím do dokumentace takto. Je to rychlejší a výsledek má osobnost. Tedy pokud je kolega schopný přečíst můj rukopis. :-)
Na závěr ještě video, jak to vypadá, když se to umí.
Rukou jen podepisuju. Stalo se mi za poslednih rok nekolikrat, ze sem potreboval neco nacmarat (spocitat nakou matiku), ale skoncil sem u tabletu. Vic po ruce a hledal se snadneji nez papir a pisici tuzka. Navic nebylo treba pak scanovat, stacilo jen ulozit a poslat. Ale chtelo by to nakej dobrej kapacitni stylus, prstem to neni ono. Kdyz mam psat rukou, tak uz s tim zacinam mit problemy a obcas se mi stava, ze se i zaseknu a musim trochu vzpominat, jak ze to ty pismenka vypadaj…
Psaní na pořádný tablet s detekcí přítlaku, to zní velmi pěkně. S tím už by se dala zkusit i nějaká kaligrafie.
Jo, už na základce jsem psal tiskacím a potom po nás úča na střední chtěla „krasopis“ a to už jsem vůbec nevěděl, jak ta české zašifrované písmo vlastně má vypadat. :-)
Psaní rukou bytostně nesnáším, ale na čmárání mám tabuli (whiteboard) a na počítání používám reklamní propisky (recentně z LinuxAltu) nebo bombičkové pero za dvacku — po letech psaní číňanem aspoň tak neryju a nehlodám to jako tornado, s nímž jsem strávil základní školu. Někde bych měl mít i propisku Parker, jenže náplň mi vyschla dřív, než jsem se to poprvé odhodlal použít.
Jé, tobě píše ta propiska AbcLinuxu? O_o Mně ne.
ABCLinuxu se musí velmi důkladně odstředit a potom rozepsat. Pak i píše. :-)
Já mám rád náčrtky obyčejnou tužkou. Našel jsem i nějaké své skici ještě ze střední školy. Chtěl jsem je vyfotit, ale nakonec jsem to do článku nedal, mají poněkud erotický motiv. ;-)
Bombičkové pero za dvacku? Jak to vypadá?
Trochu jako tornado, ale dají se v tom měnit bombičky. Na webu jsem to nikde nenašel.
Můj osobní názor je, že pero je nenahraditelné. Sám jako programátor pero využívám velmi často. Můžu využívat počítač a zapisovat např. do poznámkového bloku, ale pero je pero, je to rychlejší a nemusíte neustále přepínat okna.