Zdroje Seasonic patří k tomu lepšímu, co lze na našem trhu koupit. Obzvláště řada G s certifikací 80+ Gold a od ní odvozená … a víte co? Přečtěte si Behemotovu recenzi.
Mám jak zdroje z krabicové řady G, tak dva tyhle oemka a raději bych vám doporučoval připlatit si těch pár stovek za Géčko. Už jen pro zpracování kabelů, které u oemka plandají, zatímco u Géčka jsou poctivě zaflexované apod. Pojďme na fotky:
Na rozdíl od recenze na Díítu, tyhle fotky jsou z 450W zdroje, který má i PCI-E konektory (2x8pin, tj. max. celkem 300W do GK) a v krabici je mnohem méně místa než ve 350W verzi.
K ventilátoru nemám co říct, provoz je mimořádně tichý a to i na plný výkon PC (cca 400W) – to už je víc slyšet chladítko s ventilátorem Noctua.
Tady mě příjemně potešily kondenzátory Nippon Chemi-Con, na druhou stranu ty schovaný Teapo ve spleti vodičů… Tohle je škoda, to se mohlo zpracovat líp.
Překvapivě malé chladiče, na druhou stranu 450W*(100-88)/100 = 54W se dá uchladit i nasliněným prstem :-)
Stíněná destička vstupní filtrace. Opravdu nevím, proč se nikde ve zdrojích nepoužívají hotové, stíněné, filtrované IEC 60320 C14 konektory a proč se to v každém zdroji řeší jinak.
Tohle jsem vytáhl z nějakýho serverovýho zdroje a tady to s EMI compliance vzali opravdu vážně :-) Filtrovaný stíněný IEC konektor následovaný dalším filtrem (common mode choke, X, Y) . Ale v žádnýn ATX zdroji jsem takový IEC 60320 ještě neviděl.
Každopádně, Seasonic SSP RT lze jen doporučit, konečně se nějaký výrobce rozhodl použít součástky (zejména kondenzátory), které už pár let nacházíme na základních deskách.
Pingback: Rozborka zdroje Seasonic SS-430GB | Heronovo
Pingback: Rozborka zdroje Delta Electronics DPS-500QB | Heronovo